Čím potěšit pejsky v útulku? Zapojte se i vy!

  • 05.13.2019

Na Moravském psím dni bude pro všechny útulky vyhrazeno sběrné místo, kam můžete nosit dárky, které pejskům udělají radost. Rozhodli jsme se pro vás ve spolupráci s azyly připravit seznam základních věcí, které můžete na akci přinést, nebo na akci přímo nakoupit a poté útulkům darovat:

 

- granule značek Calibra, Brit, Acana, Sams´Field, Ontario, Carnilove

- pamlsky (ne marketové), piškoty, sušené maso

- odčervovací tablety

- čisticí prostředky (Sanytol, savo bez chloru)

- prací prostředky, aviváže

- gumové rukavice

- papírové utěrky

- savé podložky, pleny

- vyřazené ručníky, deky, utěrky

- obojky, vodítka, misky, kartáče a jiné psí pomůcky

Věcmi z tohoto seznamu určitě nic nezkazíte. Častokrát ale milovníci pejsků v dobré víře nosí do útulků produkty, které jsou spíše na škodu a zvířatům moc nepomůžou. Čemu se tedy vyvarovat, ať zbytečně neutrácíte peníze?

 

Lidé do útulků nosí převážně levné marketové granule s mylnou představou, že čím větší je množství, tím lépe. Doba se změnila. Většina útulků investuje nemalé částky do zdravotního stavu a dobré fyzické kondice psů, která napomáhá i dobrému psychickému stavu a tím psům zvyšuje šanci na umístění do nové rodiny. Krmení levnými a nekvalitními granulemi jde proti této snaze,“ vysvětluje předsedkyně spolku Dočasky.cz z.s. Andrea Černá.

 

V tomhle případě opravdu méně znamená více. „Mnohem větší užitek proto psům z útulku přinese menší balení, zato kvalitního krmiva,“ uzavírá Černá.  

 

Už nyní chceme poděkovat všem, kteří uvažují o tom, že útulky podpoří věcnými dary. Je to štědré gesto, které chodu útulků výrazně pomůže v jejich činnosti a péči o chlupaté svěřence.