1. MORAVSKÝ PSÍ DEN

Moravo, připrav se, protože před začátkem prázdnin v Lanžhotě vypukne historicky první Moravský psí den! Akce se bude konat 22. 6. 2019 od 10 hodin do 18 hodin a zváni jsou všichni milovníci pejsků. Na této akci se nejen dobře pobavíte, ale dozvíte se plno užitečných zajímavostí, které mohou vašemu pejskovi zlepšit život. Na co se tedy můžete těšit?

Čtvrtá červnová sobota, tedy je rozhodně datum, které se už teď vyplatí poznamenat do diáře. V prostorách lanžhotského fotbalového hřiště Na Šlajsi začne v 10hodin dechberoucí program, na který jsou vaši čtyřnozí parťáci samozřejmě zvaní. Pejsci si budou moci vyzkoušet dostih na 50 metrů, zúčastní se soutěže o Moravského psího šikulu, kde budou s majiteli obcházet stanoviště a plnit zábavné úkoly, nebo se zúčastní skoku do výšky na speciálně vyrobené překážce. Pokud váš pejsek navíc skočí ze všech nejvíc, bude odměněn pohárem od starosty Lanžhota a dalšími dárky. Kdo ví, jestli zrovna vy nemáte doma budoucího skokanského šampiona!

Psí den na Moravě si klade za cíl i pomáhat. „Na tuto akci jsou všichni srdečně zváni. Město se rozhodlo nejen pro jeho obyvatele, ale i pro všechny hosty zařídit zdarma čipování pejsků. To bude podle našich technických možností probíhat po celou dobu trvání akce. Dále město Lanžhot intenzivně připravuje podmínky k tomu, aby si Moravský psí den užili všichni jeho účastníci, a to i ti čtyřnozí,“ říká starosta Lanžhota Ladislav Straka.

Jaké má čipování výhody? To se dozvíte v rámci akce Hledání ztraceného pejska. Když je totiž pes očipovaný, dostane se ke svému majiteli co nejdřív a nemusí putovat do útulku. A to není všechno. Na místě budou i specialisté, kteří vám objasní první pomoc. Co dělat, když se váš pes přehřeje, otráví nebo zraní? I to se na této akci dozvíte.

Zaujala vás událost, ale nemáte pejska? To vůbec nevadí. Moravský psí den dá šanci i pejskům bez domova. Proto se na této akci bude prezentovat několik lokálních útulků se svými svěřenci. Zkuste dorazit, a kdo ví, třeba tady najdete nového parťáka. A pokud pejska máte nebo o něm neuvažujete, tak to vůbec nevadí. Útulkům můžete pomoci i jinak. Během celého dne si budete moci koupit lístky do tomboly o zajímavé ceny. Vybraná částka se pak rozdělí mezi útulky. Zároveň bude v objektu sběrné místo, kam můžete během celého dne nosit všechno, co by pejskům zlepšilo jejich pobyt v útulku.

A jak vyplnit čas mezi jednotlivými aktivitami? V prostorách fotbalového hřiště bude množství stánků věnujících se psí tématice-krmiva, pamlsky, hračky, oblečení, psí salon, psí cukrárna, psí koučové, zkrátka všechno pro vašeho čtyřnohého parťáka. A páníčci, nebojte se, i o vás bude dobře postaráno. Kromě dobrého jídla a pití si budete moci chvilky z Moravského psího dne odnést fotografie se svým pejskem a rodinou domů z nejmodernějšího fotokoutku. Naučíte se, jak svému hafanovi vlastnoručně vyrobit přetahovadlo a můžete se podívat na ukázku psích sportů. Své umění ukážou i policejní psovodi a pro nejmenší návštěvníky bude připraveno malování na obličej nebo skákací hrad.

Během dne vystoupí i zpěvák, lanžhotský rodák Jiří Zonyga, parta zpěváků a herců v čele s Michaelou Sejnovou zazpívají největší hity z muzikálu Děti ráje a určitě potkáte další známé osobnosti, které pomohou s představením psů k adopci. Akci bude provázet sympatická herečka a milovnice pejsků Jana Stryková. Po jejím boku se objeví kynolog a trenér Daniel Žďárský, který na místě uspořádá Staff Bull show a představí jak hodná a učenlivá jsou bojová plemena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *