Rudolf Desenský: Nechovejte se k psovi jako k člověku

Psí psycholog Rudolf Desenský doplní řady odborníků, kteří budou radit návštěvníkům Moravského psího dne. Již několik let pomáhá pejskařům řešit problémy s jejich čtyřnožci a hlavně upozorňuje na to, jaké chyby majitelé dělají. Nám prozradil ty největší nešvary pejskařů.

Především je to polidšťování, protože pořád psům něco vyprávějí, místo toho, aby je to naučili na bázi výuky cizího jazyka,“ říká.

Další problémem je, že majitel si vysní určité plemeno, které se k němu ale absolutně nehodí.

Měla by se zohlednit povaha tak, aby seděla k povaze daných pánů. Těžko si poradí osmdesátiletý stařík s border kolií nebo s belgickým ovčákem. Chce to odpovídající povahu. Taková plemena sedí více akčním typům lidí, kteří jsou stále v pohybu a v přírodě,“ vysvětluje psí psycholog.

A stejně je to i majiteli psů, kteří mají malé dítě a chtějí si rozšířit smečku o pejska. Při špatném výběru se pak diví, že pes je agresivní a život s dítětem nezvládá.  Přitom takový krok je třeba si důkladně promyslet. Hlavní je nevybírat psa zbrkle a bez rozmyslu.

Chce to psa z chovné stanice, který už vesměs s dětmi vyrůstal. Dále je to třeba nastavit tak, aby povaha psů odpovídala lásce k dětem. Pokud si rodina vybere tvrďáka- hlídače, který nemá rád ani lidi obecně, a budou to chtít nacpat k dětem, tak tam vznikne problém. Další velká chyba je brát pro děti mini-pidi hysterky,“ komentuje Rudolf Desenský.

Rudu Desenského uvidíte na Moravském psím dni ve stanu Kočka není pes. A s kým se dále můžete setkat? Sledujte dál náš web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *