Rudolf Desenský: Pejskaři stále věří pověrám

Vychovává psy i jejich páníčky.  Rudolf Desenský je jedním z našich nejvyhledávanějších psích psychologů a také tvář pořadu Kočka není pes. Vidět ho můžete 22. 6. na Moravském psím dni, ale do té doby nám Ruda prozradil něco ze své praxe. Jak mají tedy majitelé postupovat, když přestávají zvládat svého psa?

V první řadě by měl kontaktovat odborníka, který se zabývá výchovou psů. Spousta lidí navštěvuje veterináře, kteří v tomhle nejsou školení, protože to na studiích neprobírají. Nebo jdou na cvičiště, kde se učí povely sedni, lehni, ale to nemá s výchovou co společného,“ upozorňuje Desenský.

Lidé mu prý často volají s tím, co, dělat, když jejich pes zlobí. „To je tak obecná otázka, že sami nevědí, na co se ptají, a co chtějí slyšet,“ říká s tím, že od majitelů potřebuje vidět konkrétní informace. 

Dalším nešvarem majitelů je, že se stále uchylují ke starým metodám. Ty ale nemají s řádnou výchovou psa nic společného. „Spousta lidí čerpá informace ze zdrojů 50. let minulého století, které se stále objevují a do dneška rozšiřují. Jako je psy mlátit novinami, máchat mu čumák v loužičkách a podobné pověry. To je velká potíž ve vzdělání,“ vysvětluje Desenský.

A jaké jsou správné metody? Na to se můžete psího psychologa zeptat přímo na Moravském psím dni ve stánku Kočka není pes.

Pro další informace o organizaci a pozvaných hostech sledujte náš web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *