V Lanžhotě na Moravském psím dnu proběhne čipování psů zdarma!

22. červen je za chvíli tady a v tento den se Lanžhot těší na všechny návštěvníky Moravského psího dne! Kromě zábavy pro pejsky a jejich páníčky bude na místě probíhat i čipování psů zdarma.

Na fotbalovém hřišti, kde bude akce probíhat, budou od dopoledne připraveni veterináři. K dispozici budou mít 600 čipů pro zájemce o označení psa. „Město a sponzoři se rozhodli pro všechny hosty, nejen pro obyvatele Lanžhotu, zařídit zdarma čipování pejsků. To bude probíhat podle technických možností po celou dobu trvání akce,“ říká starosta města Lanžhot Ladislav Straka. Navíc si majitelé nově očipovaných psů budou moci nechat od SUPER ZOO na místě vyrýt adresář s telefonem a připevnit ho pejskovi na obojek.

Čipování není ztráta času a čím dříve ho máte, tím lépe pro vás i vašeho čtyřnohého parťáka. Novela veterinárního zákona přijatá před dvěma lety Poslaneckou sněmovnou zavádí od roku 2020 povinné čipování psů. Čip a kontaktní informace vám udělají službu v mnoha praktických ohledech, což potvrzuje i Karolína Hájková z Psího magazínu.

„Když narazím na zaběhnutého pejska, nejvíce času mi zabere zjistit, komu patří. Lidé by často dali tisíce za nálezné, ale investovat pár stovek za čip nebo adresář je nenapadne. A když pes uteče, už je pozdě. V případě, že je k pejskovi zavolaná odchytová služba, majitel musí výlohy spojené s odchytem a umístěním pejska v útulku zaplatit. Společnost Animal Breath představí na Moravském psím dni novou mobilní aplikaci, která umožní dohledat registrované údaje z databáze téměř okamžitě. Podmínkou je identifikace čísla registrovaného čipu přímo v terénu. Tímto se ušetří náklady za převoz do útulku a zbytečný stres.“

Častokrát se i stává, že si lidé sice nechají od veterináře psa očipovat, ale už ho zapomenou registrovat. To se na Moravském psím dni stát nemůže, protože do registru majitelů zvířat vás přihlásíme rovnou na místě, abyste doma už nemuseli vůbec nic řešit. „Pokud máte psa registrovaného, nezapomeňte si hlídat změnu adresy nebo čísla telefonu. Když se změní a nedojde k přepsání v registru, psa nebude možné dohledat,“ připomíná Hájková.

Zaujala vás tato zpráva a chcete nechat svého psa na Moravském psím dni očipovat? V tom případě se stačí přihlásit u hlavního stanu, kde dostanete pořadové číslo. S tím zajdete na jednu z klinik, která bude na místě. Zdarma se očipuje prvních 600 psů, tudíž k dispozici bude šest stovek pořadových lístků.

O svého psa nemusíte mít žádnou starost. Čipování je bezpečná procedura. Samotný mikročip je zhruba milimetr široký a centimetr dlouhý. Zařízení se aplikuje zvířeti silnější dutou jehlou do podkoží, obvykle na levou stranu krku. Čip se aktivuje pouze čtečkou, jinak je pasivním nosičem informace. Je vybaven antimigrační hmotou, takže nebude pejskovi „cestovat“ po celém těle. Díky speciálnímu povrchu je navíc zabráněno negativní reakci na cizí těleso pod kůží. Čipovat se dá v každém věku, takže akce není určena pouze pro majitele štěňat a mladých psů.

Výhody čipování

– v případě odcizení psa se ihned ukáže jeho pravý majitel

– pes se rychleji vrátí k majiteli

– snadnější cestování (ve většině evropských států musí mít pes čip)

– snadnější monitoring chovu psů

– čip pomáhá kontrolním úřadům v boji proti množírnám

– umožní kontroly psů při prodeji

– ulehčuje dohledání majitele v případě podezření z týrání zvířat

– čip vydrží aktivní až 25 let a nemusí se už nikdy měnit

ČIPOVÁNÍ PSŮ ZDARMA 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *