Závěr akce MPD 2019

Zábava, informace, čipování zdarma, známé osobnosti a podpora útulků. To byly stěžejní cíle Moravského Psího Dne 2019, který se historicky poprvé konal u nás v Lanžhotě.
Akce splnila očekávání všech partnerů, pořadatelů a hlavního organizátora společnosti Animal Breath – Novésociální sítě pro zvířecí mazlíčky. 

V sobotu 22.6. v Lanžhotěproběhl první Moravský psí den. Jednalo se o velkolepou akci, kterou Morava dosud nezažila. Do Lanžhota se sjeli lidé z celého regionu včetně západní části Slovenska. 

Běhemslunečného dne se v areálu fotbalového hřiště na Šlajsi průběžně vystřídaly tisíce návštěvníků. Hlavní organizátor-Animal Breathje velice mile překvapen a nadmíru spokojen, že se podařilo uspořádat dokonalý den pro pejsky, jejich majitele apřátele.

Jedním z cílů akcebylo pomoci pejskům z útulků. To se však bez znalosti prostředí nedá splnit jen tak. Proto si tento díl práce vzala na bedra organizace Dočasky.cz, provozujícíútulek v Lanžhotě. Návštěvnícitak mohli podpořit čtyři útulky, a to nejen
koupí lístku do tomboly, či nákupem na stáncích. Přinesli ihmotnédary, jako desinfekční prostředky, krmivo a další potřeby pro psy. Dárci byli opravdu nadšení a štědří. Po lístcích do tomboly se doslova zaprášilo. Útulek Jinak, Útulek Tibet, LOZ Olomouc a Dočasky.czsi tak rozděliliobsah sběrného místa a výtěžek tomboly v celkové výši 60 000 Kč.

O přítomné pejsky bez domova byl nevídaný zájem. S jejich představením pomohly významné osobnosti českého showbusinessu, v čele s Davidem Kollerem, Markétou Hrubešovou, Terezou Fajksovou, Pavlou Vitázkovou a moderátorkouJanou Strykovou. Všechny spojuje láska ke zvířatům, a tak neměli sebemenší problém přenechat pro tu chvíli posty hvězd pejskům a doprovodit je na pódium před objektivy fotoaparátů a kamer. Mnohým z nich tak usnadnili cestu do nového domovaa za to jim patří poklona.

Neodmyslitelnou součástí akce bylo představení aplikace Animal Breath, která je stvořena nejen pro pejsky a jejich majitele.Nová sociální síť je přehledná a rychlá a dosud obsahuje profily dvanácti druhů zvířat. Tyto počty však stále rostou. Už dnes v síti najdete profily koček, papoušků, koní a dalších zvířecích miláčků, bez kterých si mnozí z nás nedovedou svůj život představit. Aplikaci lze stáhnout zdarma z každého mobilního telefonu, nebo otevřít přímo na www.animalbreath.com.

Zástupci výcvikové haly Brno, firmy z oblasti služeb, poradenské firmy a v neposlední řadě team celoplošně vysílaného televizního pořadu Kočka není pes. Účasti a podpory všech si velice vážíme.

S blížícím se termínem zákonné povinnostipsatrvale a nezaměnitelně označit (platí od 1. 1. 2020), takzvaného čipování, přišel organizační team Animal Breath& město Lanžhot &Dočasky.cz s pilotnímprojektem zajištění čipování a okamžité registrace čipuZDARMA přímo na akci. Pro přehlednost a snazší proces zpracování byla k dispozici online registrace na www.moravskypsiden.cz, kterou většina návštěvníků využila. Zkrátka ale nepřišli ani majitelé, kteří se pro čipování rozhodli až v den konání. Za úspěchem tohoto odvážného kroku stojí finanční podpora Animal Breath, města Lanžhot a f. SUPER ZOO. Ovšem ani bez praktických znalostí a zkušeností veterinárních lékařů, by se nepodařiltak hladký průběh, na jehož závěru bylo čipem označeno celkem 407 pejsků.

Psí dostih a soutěž ve skoku vysokém byly plné adrenalinu i legrace. Důležité nebylo vyhrát, ale pobavit se. Přesto, nebo právě proto, byl obrovským překvapením skok do výšky vpodánífenky Zary. Ta šla do soutěže naplno a v doprovodu své mladičké paničkypřekonala laťku ve výšce 130 cm.

Podrobnější informace o výsledcích soutěží najdete nawebuwww.moravskypsiden.cz.

Celá akce měla vynikající doprovodný program. Nemalou pozornost přilákal koncert lanžhotského rodáka Jirky Zonygy, nebo vystoupení Dětí ráje.
Přizvaní vystavovatelé a jejich prodejní stánky se také těšily velkému zájmu. Generální partner SUPER ZOO a jeho dceřiná společnost Ontario, nabízelinepřeberné množství potřeb, krmiva, hraček, obojků, vodítek,atd atd. Mnohé z nich skončily právě na sběrném místě útulků. Společnost Nativia zase nabízelapamlsky a krmiva postavená na vysoké kvalitě vstupních surovin a obsahu živin zabezpečujících zdravou a přirozenou výživu psů.

Prázdné člověčí žaludky a mlsné jazýčky také nepřišly zkrátka.
O pestrost nabídky v gastrozóně se postarala Lucie Salajková a cíluspokojit i labužníky, splnila na výbornou. V gastrozóně bylo možné ochutnat jak domácí speciality místních prodejců, tak pokrmy z vyhlášených restaurací a delikatesy moderních food trucků. Nechyběla kvalitní káva a míchané nápoje.

Za organizačním tým a Animal Breathbychom chtěli poděkovat také všem pracovníkům města Lanžhot, kteří se na akci přímo či nepřímo podíleli. Bez podpory města Lanžhot, by se takto významnou událost vůbec nepodařilo prosadit. Přípravám vládla ochota, součinnost a chuť spolupracovat. Také bychom chtěli poděkovat vám všem, obyvatelům města Lanžhot, za trpělivost a toleranci k dopravním omezením, která akci provázelav blízkosti areálu TJ Sokol Lanžhot. Poděkování patří také pracovníkům a ochotníkům TJ Sokol Lanžhot, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli s organizací.

Společnost Animal Breathby ráda v organizaci dalších ročníků pokračovala. Věříme, že jsme důvěru zastupitelů města Lanžhot nezklamali a zelenou dostaneme i příště.Ještě jednou děkujeme všem a těšíme se na viděnou.

Seznamte se s novou aplikací pro vaše mazlíčky!

Ať už máte pejska, kočku, andulku, křečka nebo leguána, je pro vás váš zvířecí parťák bez pochyby tím nejúžasnějším a nejkrásnějším na světě. Není divu, že tolik lidí své mazlíčky ukazuje na sociálních sítích. Jestli patříte mezi ně, budete z nové aplikace Animal Breath nadšeni!

Animal Breath je zvířecí sociální síť pro všechny domácí mazlíčky. Slouží k publikování fotek zvířat, sdílení videí a budování komunity majitelů zvířecích mazlíčků. Bližší informace o zvířecí sociální síti naleznete také na webových stránkách www.animalbreath.com nebo lze aplikaci stáhnout v každém mobilu s využitím Google Play, nebo AppStore.

Nová sociální síť pro mazlíčky je vytvořena zatím pro dvanáct druhů zvířat. Tyto počty budeme dále rozšiřovat.  Nabízíme služby pro zvířata, a jako přidanou hodnotu pro i jejich majitele. Výhodou Animal Breath v rychlosti komunikace jako každé jiné sociální sítě.

Naší hlavní prioritou je aktuální produkt tzv. identifikace čipů v registrech. Mobilní aplikace umožní dohledat registrované údaje z databáze téměř okamžitě. Podmínkou je, identifikace čísla registrovaného čipu přímo v terénu. Výhodou je snížení nákladů za převoz do útulku včetně administrativy, finanční úspora pro majitele pejska a hlavně, ušetření dalšího stresu nalezeného pejska.  

Mobilní aplikace je propojena s prvním registrem čipů na území ČR. Naše kroky budou směřovat v rozšíření propojení s dalšími registry, které jsou provozovány v ČR. Byla zahájena diskuse, jak propojit mobilní aplikaci s Evropským registrem. Po zprovoznění tohoto propojení bude možné najít registrační údaje nalezeného psa kdekoli v Evropě.

Současně s tím, má Animal Breath i svůj vlastní systém pro vyhledávání ztracených zvířat. Tento systém je založený na principu spolupráce a sdílení uživatelů. Proto žádáme, všechny majitele pejsků o vytvoření profilu svých mazlíčků v aplikacích Google Play a AppStore.

Další funkce mobilní aplikace je zaměřena na pomoc útulkům a dočaskám, nových služeb pro veterináře, služby pro domácí mazlíčky (Psí kadeřníci, obchody, ostatní služby), inzerce, výstavy atd. Tyto všechny funkce mají být nápomocny majiteli zvířat s cílem získání informací a usnadnění života s domácím mazlíčkem.

Aplikace představuje všechny zóny, které byly na Moravské psím dnu. Nová sociální síť pro mazlíčky je zejména pro majitele zvířat, ale zároveň samozřejmě i pro milovníky zvířat, kteří sice sami zvířátko nemají, ale baví je sledovat fotky a videa ostatních. Aplikaci ocení zejména majitelé, kteří budou moci mít za nějaký čas všechny potřebné informace a potřebné funkce pro svého mazlíčka v jedné aplikaci.

Zaujala Vás aplikace Animal Breath? Není nic jednoduššího, než si ji už teď stáhnout v mobilu nebo Vašem počítači!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *